sanofi

Про препарат

Історія препарату

photo

Фотографії лабораторії 60-х років минулого століття

У 60-х роках минулого століття вчені заводу «Хіноїн» (Угорщина) експериментували з популярним спазмолітиком папаверин, який на той момент був відомий більше 100 років. Золтан Мешарос і Петер Шентміклосі в результаті досліджень і тестів виявили речовину, яка набагато сильніша за папаверин за впливом і тривалістю спазмолітичного ефекту. Отриману сполуку назвали дротаверин, і вона стала основним компонентом нового міотропного спазмолітика широкої дії No-Spa®, що в перекладі з латинської означає «немає спазму».

Ефективність нового препарату забезпечується завдяки тому, що він селективно інгібує фермент ФДЕ IV. Тому, на відміну від папаверину, препарат рідко спричиняє побічні ефекти і його можна вважати більш безпечним порівняно з попередником папаверином.

Препарат НО-ШПА® був запатентований 1962 року. Цього ж року його стали постачати на світовий ринок. У Радянський Союз препарат почав надходити в 1970-х роках.

У останні десятиліття препарат НО-ШПА® був зареєстрований у більше ніж 50 країнах [1].

Застосування препарату знижує тонус гладких м'язів внутрішніх органів і перистальтику кишечника, а також розширює кровоносні судини. НО-ШПА® швидко знімає спазм і пов'язаний з ним біль у животі [2].


Література:

1. Внутрішні дані компанії Санофі, що базуються на даних ритейл-аудиту компанії IMS, 2012.

2. Бабак О.Я. Выбор спазмолитика для стартовой терапии при абдоминальной боли: непростой вопрос с универсальным ответом // Здоровье Украины. — 2013 (Сентябрь). — № 3 (29).